Adwokat Mariola Bajda

Adwokat Mariola Bajda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, jej praca magisterska przygotowana w Zakładzie Postępowania Karnego i Kryminalistyki pod kierunkiem prof. dr hab. Bogusława Sygita i dr Moniki Zbrojewskiej poświęcona została karnoprawnej problematyce „Porwań dzieci dla okupu”.

W 2010 roku ukończyła aplikację adwokacką i wpisana została na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w firmie windykacyjnej prowadzącej obsługę prawną przedsiębiorców oraz w kancelariach adwokackich, co pozwala jej świadczyć wszechstronną pomoc prawną zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych.

Specjalizuje się m.in.: w zagadnieniach dotyczących prawa karnego, prawa cywilnego (w szczególności sprawy rodzinne oraz odszkodowawcze) oraz prawa gospodarczego.

Adwokat Mariola Bajda prowadzi również działalność pro publico bono, której celem jest udzielanie pomocy prawnej osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać na pokrycie kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Udzielanie porad odbywa się, w ramach dyżurów pełnionych w Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi lub w siedzibie naszej Kancelarii.